METAL SLUG NEDİR

 


Merhaba metal slug nedir derseniz size hayatım boyunca keyif alarak oynadığım oyunlar içinde ilk 10 dan asla düşmeyecek bir oyun olduğunu söyleyebilirim hatta listedeki  diğer 9 oyun düşebilir ama ben bu oyuna aşığım ya düşmez bu oyun, onsuz da liste filan olmaz.


Zamanının atari salonu sahiplerini zengin etmiş ev araba + ev + araba bir ev bir araba daha almalarını sağlamış "lan o oyun jeton düşmanı bulaşmayalım" diyenlere "olsun ya ama çok güzel" dedirtip eldeki jetonları bitirtmiş, 90 lı yılların babalarının cebinde para bırakmamış bir oyundur kendisi.


Ölmeden oynamayı hiç başaramadım çünkü her yerden sonsuz şekilde düşman geliyor birde level sonlarında teknoloji harikası savaş robotları insanın canına okuyor zaten, benim favori karakterim fio'ydu hepsiyle oynadım ama fio baş tacımdır. Oyunda sıka sıka ilerliyorsunuz, bir ordu geliyor üzerinize bazen yengeçler, bazen mumyalar, bazen uzaylılar her telden düşmana karşı ölüm kalım savaşı veriyorsunuz.


Rehineleri kurtarınca çeşit çeşit pompalı, alev silahı, roketatar vb. silahlarla oyun keyfi daha da yükseliyor hele bir soundtracki var ya çok enfes bir şey ya, insanı moda sokuyor. Kulaklığı tak aç dinle evde koltukların arasında hayali düşmanlarla savaş, çatış filan vazo filan fırlatmayın aman ha.


Uçaklar, tanklar, silahlı develer filan kullanıyorsunuz denizaltı bile vardı, her yaşa hitap eden bir efsane. Hikaye olarak bir özel tim olarak isyancı grubu general Morden'ın  askerlerine karşı savaşıyorsunuz.


Morden vikinin söylediğinie göre Saddam hüseyin e askerleri ise nazi askerlerine göre tasarlanmıştır.

Kaçıncı seride bilmiyorum ama aduket atan rehineyi görebiliyorsunuz. En hoşuma giden ise Morden uzaylılar tarafından kaçırılınca morden ın askerleriyle birlikte uzaylılara karşı savaşıyorsunuz ona hayrandım. Seri boyunca çatıştığınız askerlerle omuz omuzasınız.


Hepsini keyifle oynadım çıkarsa daha da oynayacağım efsane bir oyun serisi


Mizahıyla, konusuyla, oynanış kolaylığı, heyecanı, fantastik düşmanları ile harika bir oyundur, efsanedir, sizi öldürünce gülen yeniden doğduğunuzda korkup kaçan düşmanları ile, yemek yiyip kilo alan domdom olan karakterleri ile iyi ki oynama şerefine erişmişim dediğim bir oyun.  Oyundan fazlası kültür.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evlenemiyorum !

UDEMY NİN EN BAŞARILI VE ÜCRETSİZ KURSLARI

ZARA BAHARDA KUŞLAR GİBİ ŞARKI SÖZLERİ