KADİR ŞEKER HAKKINDAKİ YENİ İDDİA

Evet kamuoyunu uzun bir süre oyalayan ve hala da gündemden düşmeyen bir konu Kadir Şeker davası. Ne olmuştu? Konya'nın bir parkında tartışan iki kişiyi gören Kadir Şeker tartışmaya dahil olmuş ve çıkan kavga sonucunda Özgür Duran'ı, Kadir Şeker taşıması suç olan bir bıçakla öldürmüştü. Kamuoyunun yanlış yönlendirildiği bir olayı aydınlatayım. Ne ölen şahsın sevgilisi Ayşe Dırla ne Kadir Şeker ifadelerinde Özgür Duran'ın dövdüğünü söylemiyor yani olayda dayak diye bir şey yok. Ayşe Dırla ifadesinde "tartışıyorduk" derken Kadir Şeker ifadesinde "tartışıyorlardı adam kamelyayı yumrukluyordu" diyor. Sonrasında çıkan kavgada Kadir Şeker, Özgür Duran'ın kalbine bıçağı saplıyor ve görgü tanıklarının ifadesine göre yerdeki şahsı tekmeliyor ve eve uyumaya gidiyor. Öfke insana her şeyi yaptırır bu gerçek ama boğuşma anında bir insana uzun bir bıçağı saplamak da ustalık ister diyebilirim.
Olayın devamında Kadir hapse giriyor ve daha önce şahit olmadığım bir şekilde sosyal medyada savunuluyor. "Dayak yiyen kadını kurtardı" "O olmasaydı kadın ölecekti" vb. şekillerde. Böyle bir şey olmamasına rağmen okumayan bir toplum, sorgulamayan bir toplum olduğumuz için önümüze ne konursa yıllardır kabul ettiğimiz için söylenen her şeye inanmaya devam ettik. Bu olay bana şunu öğretti. İyi bir avukat değil iyi bir sosyal medya örgütlenmesi adamı ipten alır. Akabinde kendime onlarca twitter, instagram hesabı açıp takipçi toplamaya çalışıyorum. Ölen kişinin sabıkası olunca "ölsün" modunda takıldı toplumun çoğunluğu, peki iyi bir insana dönüşme ihtimali yok muydu ? Vardı ama bunu kimseye anlatamazsınız kolay kolay, adın çıkmasın, en küçük fırsatta yerden yere vururlar, oysa Hz Ömer, Hz. Peygamberi öldürme yolunda iken müslüman olmuştu. İnsanlar suçlar işleyebilir önemli olan cezasını çekmesi ve sonrasıdır tabi affedilmeyecek suçlar hariç.
Olay böyle işte, keşke olmasaydı ama oluyor. Son olarak Kadir'in uğrunda adam öldürdüğü kadın 1 kilo uyuşturucu ile yakalandı. Yanında da imam nikahlı eşi varmış. Ölen şahsın ailesi ise açıklama yaptı "Kadir kiralık katildir, oğlumu kadir'e öldürtüler" şeklinde. Ölen şahsın annesi ve kardeşi bugün tv programına katılacaklar. Ellerinde belgeler varmış bilmiyorum zaman bize her şeyi gösterecek.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

UDEMY NİN EN BAŞARILI VE ÜCRETSİZ KURSLARI

Evlenemiyorum !

TWİTCH DE BELA VARDIR ELANUR RAP DÜNYASININ YILDIZI