Pablo Escobar'ın Oğluna Göre Narcos Dizisindeki Hatalar

 


Pablo Escobar, dünya tarihinin en büyük suçlularından biri, belki de en büyüğü o konuya tam hakim değilim ama gerçekten korkunç biri. Ben, en büyük suçluyu Al Capone diye bilirdim bundan seneler önce tabi, insanın entelektüel bilgi birikimi fazla olmayınca böyle oluyor lakin bu abinin yanında Al Capone ne ki ? Dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçısı, dönemin dünyadaki en zengin 10 kişisinden biri. Ülkesi Kolombiya'nın dış borçlarını ödemeyi teklif etmiş bir şahıs lakin devlet adamlığına yakışır şekilde kabul edilmemiştir bu teklifi yöneticiler tarafından ve Amerika tarafından öldürülen bir suçlu.

Ben kendisini tam bilmediğim dönemlerde bu abiye sempati duyardım ama bizdeki Abdullah Öcalan figüründen farksız biri değil, çok masumun ölümüne sebep olmuştur ve ülkesine çok büyük zararlar vermiştir. Polislerin başına para ödülü koymuş ve her öldürülen polis için öldürene 300 dolar ödemiştir.  Bu rakam Kolombiya gibi fakir bir ülkede korkunç bir polis avı başlatmıştır.

Yani önceden sempatim vardı ama yaşatığı acıları okuyunca nefret ettim. Böyle insanları seversek cinayete kurban giden yakınlarımız için göz yaşı dökmemiz ne kadar doğru ?  Yani kötülüğe başkaları maruz kalınca hayran kal, aynı şer senin kapını çaldığında ağla! Dürüst bir insana yakışan bir eylem değil açıkçası. Güzel ülkemiz Türkiye de mafya dizileri el üstünde tutulduğu için Pablo Escobar'la tanışan Türk gençliği tabi ki adama hayran kalıyor "vay arkadaş ne adammış la" tepkisi veriyor, özeniyor ki bu korkunç, zaten orta doğudayız birde Escobarımız mı olacak ? sürüyle hali hazırda milyonlarca var zaten. Orta doğu kanın su gibi aktığı coğrafya, maalesef bunun nedenlerinden biri de bu işte! doğru rol model bulamama ve cahillik. Dikkat ettiniz mi ülkemizde nazik insanlara bir korkak, ödlek damgası vuruluyor, nazik insanları korkak zannediyoruz ve toplum olarak onaylamıyoruz maalesef

Neyse efendim asıl konuya dönelim, Escobar'ı anlatan dizi yapıldı ve oğlu isyan etti, gelin oğlu nelerden yakınmış bir kulak verelim junior Escobar'a, bu arada herif tek başına suç örgütü  okay ama babam olsaydı bende severdim. Babayı sevmemek olur mu ?


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evlenemiyorum !

ZARA ARADA BİR ŞARKISININ SÖZLERİ

ZAKKUM GÖKYÜZÜNDE ŞARKISININ SÖZLERİ